News blog

Search news by tag

Kineziterapija dializuojamiems pacientams

Lėtinės inkstų ligos užklumpa kas dešimtą suaugusį Lietuvos gyventoją ir yra laikomos klastingomis ligomis, mat gali nebūti jokių simptomų iki tol, kol žmogaus inkstai netenka iki 70-80 proc. savo funkcijos. Nustatyta galutinės stadijos inkstų liga – didelis išbandymas tiek pacientui, tiek jo artimiesiems. Pacientai, kuriems reikalinga pakaitinė inkstų terapija, tampa priklausomi nuo procedūros ir naujo gyvenimo ritmo pokyčių. „Diaverum“ klinikos pirmosios Lietuvoje pradėjo teikti nemokamas kineziterapijos paslaugas dializuojamiems pacientams, siekiant pagerinti jų gyvenimo kokybę, nes fizinis aktyvumas ir sveika gyvensena yra neatsiejama gydymo dalis.

Hemodializė – gyvenimo būdas, padedantis sulaukti antro šanso

Lėtinės inkstų ligos tampa didele visuomenės sveikatos problema. Epidemiologinių tyrimų duomenys rodo, kad jomis serga vidutiniškai 5–11 proc. suaugusiųjų populiacijos. Šiuolaikinė medicina yra taip pažengusi, kad tam tikrais atvejais lėtinis inkstų nepakankamumas gali būti gydomas, o organams jau nebeatliekant savo darbo, galima pasitelkti pakaitinę inkstų terapiją – dializę.

Diaverum celebrates 10th anniversary in Lithuania

One of the leading renal care company in the world Diaverum celebrates 10th anniversary in Lithuania. 10 years ago the company started it's business in Lithuania and brought the state of the art dialysis technologies and procedures and thus improved the quality of life of the renal patients.

Vaikų inkstų ligos. Ankstyvoji prevencija ir gydymas

Inkstų ligos gali pasireikšti kūdikiams ir vaikams. Daugeliu atvejų, inkstų ligas sąlygoja paveldėtos ligos, tokios kaip cistinė inkstų liga ar šlapimo takų apsigimimai. Tačiau inkstų funkcija gali sutrikti ir dėl kitų ligų – diabeto, aukšto kraujo spaudimo ar šlapimo takų infekcijos.

Pramogos ir švietimas pacientų stovyklos Lietuvoje

Lavysas – ežeras pietų Lietuvoje, apsuptas Dainavos girios tyvuliuoja netoli Varėnos miestelio. Vakarinėje ežero pakrantėje įsikūręs nedidukas Lavyso kaimas. Šalia ežero yra daug stovyklaviečių ir dveji poilsio namai. Liepos mėnesį ši nepaprasto grožio vietovė sulaukė Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ narių apsilankymo – čia jie surengė trijų dienų vasaros stovyklą. Į stovyklą atvyko dvidešimt stovyklautojų iš pačių įvairiausių Lietuvos vietovių, dešimt dalyvių buvo dializės pacientai. „Dieta ir aktyvumas“ – taip buvo pavadinta pacientų savarankiškų įgūdžių lavinimo stovykla.